AJANS BAŞKANI BURÇAK ILIMAN

Dr. Burçak Ilıman

Avantgarde İletişim Danışmanlığı

Ajans Başkanı

İletişim / Marka ve İmaj Danışmanı

Pasific Universty Uluslararası İlişkilerin ardından Breyer State Universty Halkla İlişkiler bölümlerinden mezun olan Burçak Ilıman, York Universty' de Executive MBA ve St Clements University'de Sosyal Psikoloji Doktorası ile eğitimini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Halkla İlişkiler uzmanlık ve meslek sertifikalarına da sahip olan Ilıman, aynı zamanda Pacific Hill ve Breyer State Üniversiteleri'nde kişisel satış ve pazarlama, stratejik yönetim ve planlama, pazarlama yönetimi, Boğaziçi Üniversitesi'nde PR Professional ve Marketing Code konularında özel eğitimler de aldı.

Profesyonel iş yaşamına Sabah Gazetesi'nde başlayan Ilıman, birçok ulusal dergide editörlük, STK ve kurumsal yayınların genel yayın yönetmenliğinin ardından kurumsal şirketlerin halkla ilişkiler müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Farklı sektörlerde edindiği iş deneyimlerini aktarmak üzere 2004'de Avantgarde İletişim Danışmanlığı'nı kurdu. 15 yıldır ulusal ve uluslararası birçok şirket ve markanın iletişim danışmanlığını yürütmekte. Halen Avantgarde İletişim Danışmanlığı Ajansı'nın başkanlığını yürüten ILIMAN aynı zamanda her Cumartesi Ülke TV'de yayınlanan, iş dünyasının önemli isimlerinin konuk olduğu “Kazançlı Fırsatlar” programında «Başarılı Hayatlar» bölümünün sunuculuğunu da yapmıştır.

Aynı zamanda Dünyanın en iyi moda okullarından biri olan ESMOD'un Vakko ile anlaşarak Türkiye'ye gelmesi sonrası, Stil Danışmanlığı eğitimi, Çolpan İlhan Moda okulunda da Styling ve Moda eğitimi almış , müşterilerine imaj, stil danışmanlığı ve kurumsal imaj hizmetleri de vermektedir. Profesyonel olarak tekstil şirketlerine koleksiyonlar hazırlamaya başlayan Ilıman, moda tasarımı sektörüne de hızlı bir giriş yapmıştır.

Profesyonel olarak fotoğraf sanatı ile ilgilenen bu alanda kişisel sergileri ve "Sadelik" isimli fotoğraf kitabı bulunan Ilıman, halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi ve stil danışmanlığı konularında Newaway Akademi'de ders vermektedir. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Basın Yayın Komisyon Başkanı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), Medya Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Derneği (İFSAK), Business Network İnterational (BNI) ve Kadın adayları destekleme derneği KADER üyesi olan Ilıman evli ve bir çocuk annesidir.