Hakkımızda


BAŞKAN


Kurulduğu günden bu yana gündemi takip eden ve gündeme öncülük eden iletişim anlayışıyla faaliyet gösteren ajansımız “yeni nesil iletişim” sloganıyla varlığını sürdürüyor. “Avantgarde” ismini koyduğumuz ajansımızda, adında sahip olduğu “yenilikçi” ve “öncü” anlamlarını iletişimin her alanında destekleyerek, Stratejik İletişim Danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.

Pazarlama stratejisinin önemli adımlarından biri olan, İletişim Danışmanlığı hizmetinin hızla önem kazandığı günümüzde kitle iletişim araçlarının verimli, aktif ve doğru olarak kullanılması prensibiyle, gıdadan giyime, eğitimden finans dünyasına kadar birçok kurum ve kuruluşa halkla ilişkiler hizmeti sunmaktayız.

Stratejik İletişim Danışmanlığı hizmeti kapsamında Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Kriz İletişimi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, İtibar Yönetimi, Etkinlik Yönetimi ve Sosyal Medya iletişim hizmetlerini sunmaktayız.

Burçak Ilıman

Avantgarde İletişim Danışmanlığı

Ajans Başkanı

İletişim / Marka ve İmaj Danışmanı


Pasific Universty Uluslararası İlişkilerin ardından Breyer State Universty Halkla İlişkiler bölümlerinden mezun olan Burçak Ilıman, York Universty’ de Executive MBA yaptı ve halen St Clements University’de Sosyal Psikoloji Doktora eğitimine devam etmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Halkla İlişkiler uzmanlık ve meslek sertifikalarına da sahip olan Ilıman, aynı zamanda  Pacific Hill ve Breyer State Üniversiteleri’nde kişisel satış ve pazarlama, stratejik yönetim ve planlama, pazarlama yönetimi, Boğaziçi Üniversitesi’nde PR Professional ve Marketing Code konularında özel eğitimler de almıştır.

Profesyonel iş yaşamına Sabah Gazetesi’nde başlayan Ilıman, birçok ulusal dergide editörlük, STK ve kurumsal yayınların genel yayın yönetmenliğinin ardından  kurumsal şirketlerin halkla ilişkiler müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Farklı sektörlerde edindiği iş deneyimlerini aktarmak üzere 2004’de Avantgarde İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. 11 yıldır ulusal ve uluslararası birçok şirket ve markanın iletişim danışmanlığını yürütmekte. Halen Avantgarde İletişim Danışmanlığı Ajansı’nın başkanlığını yürüten ILIMAN aynı zamanda her Cumartesi Ülke TV’de yayınlanan, iş dünyasının önemli isimlerinin konuk olduğu “Kazançlı Fırsatlar” programında «Başarılı Hayatlar» bölümünün sunuculuğunu da yapmıştır.

Aynı zamanda Dünyanın en iyi moda okullarından biri olan ESMOD’un Vakko ile anlaşarak Türkiye’ye gelmesi sonrası, Stil Danışmanlığı eğitimi, Çolpan İlhan Moda okulunda da Styling ve Moda eğitimi almış , müşterilerine imaj, stil danışmanlığı ve kurumsal imaj hizmetleri de vermektedir. Profesyonel olarak tekstil şirketlerine koleksiyonlar hazırlamaya başlayan Ilıman, moda tasarımı sektörüne de hızlı bir giriş yapmıştır.

Profesyonel olarak fotoğraf sanatı ile ilgilenen bu alanda kişisel sergileri ve ‘Sadelik’ isimli fotoğraf kitabı bulunan Ilıman, halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi ve stil danışmanlığı konularında Newaway Akademi’de ders vermektedir. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Basın Yayın Komisyon Başkanı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), Medya Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Derneği (İFSAK) ve Kadın adayları destekleme derneği KADER üyesi olan, ingilizce ve fransızca bilen Ilıman bir çocuk annesidir.

Çalışma Yöntemimiz


Araştırma

Durum Analizi
Swot Analizi
Rakip Analizi

Hedefler

İş Hedefleri
Hedef Kitle Analizi
İletişim Hedefleri
Strateji & Taktikler

Medya İletişim Planları

Dönemsel iletişim planları
(3 veya 6 aylık / Yıllık)

Uygulama

Ekip oluşturma
Müşteri ve Medya
İlişkilerini yönetmenin
görevlendirilmesi

Ölçme ve Değerlendirme

Günlük haber yansımaları
Aylık medya raporu
Etkinlik analiz raporu

İş Ortaklarımız


Tamamını Gör